top of page
Testimonials

3 משחקים טיפוליים לילדים והורים מסטודיו IGS

משחקים טיפוליים לילדים והורים הם כלי יצירתי וחדשני המשמש לתמיכה וקידום התפתחות רגשית, חברתית וקוגניטיבית אצל ילדים ומבוגרים כאחד. המשחקים הללו משלבים אלמנטים של כיף ומשחקיות עם יעדים טיפוליים ממוקדים, כאשר הם מסייעים בטיפול במגוון רחב של קשיים ואתגרים, כגון חרדות, בעיות התנהגותיות, קשיים בתקשורת ועוד. דרך המשחק, המשתתפים יכולים לבטא רגשות, לעבד חוויות, ללמוד כישורים חברתיים ורגשיים חדשים, ולחוות התמודדות בסביבה בטוחה ותומכת. השימוש במשחקים טיפוליים הופך את התהליך לפחות מאיים ויותר נגיש לילדים, תוך שהוא מספק למטפל כלים יעילים להערכה ולטיפול.


3 משחקים טיפוליים לילדים והורים מסטודיו IGS


המשחק "תשע דלתות" - משחקים טיפוליים לילדים והורים


"תשע דלתות" הוא משחק משפחתי ייחודי המשלב בין כיף ללמידה, מתאים לילדים והורים כאחד. המשחק נבנה על ידי מומחים בתחום החינוך והפסיכולוגיה, עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בעבודה עם ילדים ומשפחות, ומטרתו לקדם שיח פתוח ובריא בין הורים לילדיהם. באמצעות משחק משחקי וחווייתי, המשחק מסייע לקרב בין דורות ולחזק את הקשר המשפחתי. 


במרכז המשחק עומדים תשעה דלתות, כל אחת מהן מסמלת נושא או אתגר שונה. השאלות מאחורי הדלתות נוגעות לתחומים שונים של החיים והן מתוכננות לעודד שיח וחשיבה עמוקה. השימוש במשחק האסטרטגי והמוכר של "איקס-עיגול" משמש ככלי להגברת המעורבות וההתלהבות של המשתתפים. כל משתתף נדרש לענות על שאלות בצורה פתוחה ומלאה כדי לצבור שלושה מפתחות ולנצח במשחק. 


המשחק מיועד לקהל רחב של ילדים החל מגיל 5 ועד למבוגרים, מה שהופך אותו למתאים למשפחות עם ילדים בטווח גילאים שונים. זמן המשחק הקצר, עד 20 דקות לסיבוב, מאפשר לכלל המשתתפים להנות מהחוויה ללא צורך בהשקעת זמן רב, מה שהופך את "תשע דלתות" לאידיאלי לשעות הפנאי המשפחתיות, כמו גם לשימוש חינוכי בבתי ספר וסדנאות.
"מדברים גירושים" - משחקים טיפוליים לילדים והורים"מדברים גירושים" הוא כלי חדשני וייחודי המיועד לקדם שיח פתוח ומשמעותי בין ילדים, הורים, ומשפחות העוברות תהליך גירושים. המשחק פותח כדי לעזור למשפחות לעבד ולהתמודד עם הנושאים הרגישים והמורכבים שגירושים מעלים, תוך שימת דגש על השפעותיהם הארוכות טווח.


הורים גרושים ומקצוענים בתחום הפסיכולוגיה והייעוץ המשפחתי מודעים לאתגרים הרבים הכרוכים בגירושים. השינויים במבנה המשפחתי והטלטלה הרגשית יכולים להשפיע על כל חברי המשפחה, ובמיוחד על הילדים. "מדברים גירושים" נועד להקל על התהליך וליצור מרחב בטוח ותומך לשיח פתוח ובריא סביב נושאים אלו.


מחקרים שונים מצביעים על כך שמחשבות ותחושות סביב גירושים עשויות להשפיע על תחומי חיים שונים. המשחק "מדברים גירושים" מעודד שיח חיובי, פתוח וישיר, כדי לפתור קונפליקטים ולהקל על השפעות הרגשיות וההתנהגותיות שנגרמות על ידי גירושים.


המשחק מתאים למשפחות בכל שלב של תהליך הגירושים - החל מתחילתו ועד שנים אחריו. הוא מתאים גם לילדים צעירים וגם למתבגרים או ילדים בוגרים, ומציע דרך משחקית ונעימה לקידום תקשורת בין חברי המשפחה.


"מדברים גירושים" מציע כמה יתרונות משמעותיים:

- תקשורת משמעותית ומעמיקה בין הורים וילדים ובין הילדים לבין עצמם.

- יכולת לפתח שיח בנושא הגירושים בצורה משחקית, נעימה ובטוחה.

- פתיחות, הקשבה וקבלה בין בני המשפחה.

- יכולת להתבונן בשינויים ובהתפתחויות המשפחתיות.
אודות המשחק "מחשבות קטנות" - משחקים טיפוליים לילדים והוריםברוכים הבאים לעולם של "מחשבות קטנות" - קלפים ייחודיים ומעוררי השראה שנוצרו מתוך ניסיון עשיר של 15 שנה בעבודה קלינית עם ילדים ונוער. הקלפים הללו מתאימים לגילאים וטווחי התפתחות שונים, מציעים מסרים במגוון נושאים החל מהתמודדות עם קושי, דילמות בחירה, קשיי שינה, בדידות, חברות ועוד.


לכל אחד מהנושאים האלה, נבחרו בקפידה מסרים מתוך מאות שיחות עם ילדים ונוער. המסרים מעוצבים בשפה נגישה ומובנת, מתאימים הן לילדים צעירים בגילאי בית ספר יסודי והן למתבגרים. הם מציעים כלים למחשבה חיובית ומקדמת, מאפשרים לכל אחד למצוא בהם ערך ומשמעות לעצמו.


אנו מעודדים אתכם להשתמש בקלפים אלו ככלי לפתוח שיחה משמעותית עם ילדכם ולחקור את עולמו הפנימי. בדף המצורף, תמצאו דוגמאות והצעות לשימוש בקלפים, ואנו ממליצים לכם למצוא את הדרך המתאימה לכם ביותר לעבוד עם הכלי המדהים והמועיל הזה. תהיו יצירתיים, אל תהססו להמציא וליצור דרכים חדשות לעבוד עם הקלפים,אנו מאחלים לכם הנאה רבה ושיחה מרגשת וכנה עם היקרים לכם. הקופסא מכילה 50 קלפי מסרים מאוירים, כל אחד עם איור וכותרת מעוררת מחשבה בצד אחד, ובצד השני - מסר כתוב מעמיק. כמו כן, תמצאו חוברת הוראות עם הצעות לעבודה והדרכה על כיצד להשתמש בקלפים בצורה הטובה ביותר למטרות שלכם.


IGS -משחקים


בסיכום, IGS מספקת פלטפורמה ייחודית וחדשנית למשחקים טיפוליים, המתמקדת בשיפור חוויית הלמידה וההתפתחות של ילדים. המשחקים שהם מפתחים מאפשרים לילדים לחוות תהליכים טיפוליים באופן יצירתי, מעורר מוטיבציה ולעיתים גם מהנה. על ידי שילוב של טכנולוגיה מתקדמת, עקרונות פסיכולוגיים ואלמנטים משחקיים, IGS מצליחה ליצור סביבה מרתקת שבה הילדים יכולים לפתח מיומנויות חיוניות ולהתמודד עם אתגרים רגשיים בדרך ייחודית ומתוקנת אישית. המשחקים הטיפוליים של IGS מהווים כלי חשוב בערכת הכלים של מטפלים, הורים ומחנכים, שמאפשר לילדים לגדול ולהתפתח בסביבה תומכת ומעודדת.


ความคิดเห็น


Featured Posts
עדיין לא פורסמו פוסטים בשפה זו
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
bottom of page